Vērša astes zupa

Lielisks variants kā pabarot lielu cilvēku skaitu jebkurā pasākumā- vai tā ir dzimšanas diena vai talka. Šo zupu gatavoju pagājušajā gadā savā bloga 5 gadu ballītē un bija ļoti garda.

Es gan zinu cilvēkus, kuriem ir aizspriedumi pret šādu subproduktu izmantošanu ēdienos, taču no astes sanāk ārkārtīgi gards buljons ar intensīvu garšu. Tāpēc metiet tos pie malas  un pamēģiniet pagatavot šo zupu!
Produktu daudzums ir aptuvens, jo tas ir atkarīgs no zupas katla izmēra. Arī dārzeņus var likt tādus, kas pašiem vislabāk garšo.

Lai zupas gatavošana uz uguns būtu pavisam ātra, tad buljonu es jau iepriekš izvārīju.
Un vēl kas – brīvā dabā un svaigā gaisā vienmēr garšo labi.

Nepieciešams (aptuveni 10 litru čuguna katlam):

 • 6 -7 litri vērša astes buljona (buljona vārīšanai –  divas lielas vērša astes  1 neliela selerijas sakne, 1 burkāns, 1 – 2 sīpoli)
 • apmēram 1 kg kartupeļi
 • 7 lieli burkāni
 • 1 – 2 kāļi vai rāceņi
 • 3 seleriju kāti
 • 100- 150 g lēcas (lai zupa tumīgāka)
 • 2 lauru lapas
 • daži melnie graudu un smaržīgie pipari
 1. Sākumā vāra buljonu. Asti sagriež vidēji lielos gabalos un uz sakarsētas pannas eļļā apcep no visām pusēm brūnu, liek lielā katlā, pārlej ar ūdeni (tā, lai tas kādus apmēram 5 cm nosedz gaļas gabalus) un vāra. Izveidojušās putas nosmeļ.
 2. Kad putas vairs neveidojas, pieliek klāt lielos gabalos sagrieztus dārzeņus, kas paredzēti buljonam un uz vidēji mazas uguns vāra, kamēr gaļa ir mīksta un “atlec” no kaula (apmēram 1,5-  2 stundas). Gaļu un dārzeņus izņem ārā. Dārzeņus vairs neizmanto. Gaļu mazliet padzesē, noņem nost no kaula un atliek malā.
 3. Sagriež zupai paredzētos dārzeņus kumosa lieluma gabalos un liek iekšā sagatavotajā buljonā. Vāra, kamēr dārzeņi gatavi. Ja nepieciešams, var pievienot nedaudz ūdens.
 4. Neilgi pirms dārzeņi ir gatavi, pievieno noskalotas lēcas un vāra, kamēr tās mīkstas. Pieliek no kauliem noņemto gaļu, visu samaisa un pasniedz.

Labu apetīti!

4
38

Ieraksti savu komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *